Čitanje naglas
Autor: Dijana Marić, 25. 3. 2022.

U Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac 23. ožujka 2022. održano je gradsko natjecanje u Čitanju naglas za pete razrede.

Našu školu predstavljali su učenici 5.a razreda: Eva Berek, Sumejja Crnkić, Esther Šoštarić, Lea Sejdić, Eni Pavlović i Luka Ramić. Predstavnica 5.b razreda bila je Tara Bećirević, a 5.c razreda Lota Sladojević.

Cilj natjecanja je predstavljanje izabrane knjige u uvodnom dijelu i izražajno čitanje ulomka iz knjige. Svaki učenik je vlastitim izborom izabrao knjigu i nakon čitanja je u završnom dijelu pokušao zainteresirati ostale da pročitaju baš tu knjigu. Bilo je svakakvih poruka iz knjiga, a bilo je i šaljivih priča a takvih i završetaka.

Svi su učenici prošli natjecanje i upućeni su u polufinalno natjecanje koje će se održati 11. i 12. travnja 2022. u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac.  Nadam se da ćemo ovim uspjehom motivirati i ostale učenike da više čitaju i da se uključe sljedeće godine u natjecanje u Čitanju naglas.

Čestitamo učenicima i želimo im puno uspjeha u polufinalu!

Čitanje je zakon!

Blaženka Krstičević, prof.