Ruksaci na leđima, bol u nogama i osmijesi na licima
Autor: Dijana Marić, 12. 4. 2022.

Dana 5.4.2022. učenici sedmih razreda Osnovne škole Viktorovac su se uputili na izlet.

Nakon dugo vremena, bilo je vrijeme za izvaditi putne ruksake iz prašine i prisjetiti se već davno zaboravljenih trenutaka prethodnih izleta.

Polazak je bio u sedam sati ispred škole, dovoljno rano, ali ipak smo svi znali da ne idemo u školske klupe, već da posjećujemo sasvim novi nepoznati svijet prirode. Odmah se bilo lakše probuditi. U busu nije bila pospana atmosfera jer svi smo  bili puni uzbuđenja i to nam je olakšalo put do novog uzbudljivog dana koji je bio pred nama. Kada smo došli na Plitvice, podijelili smo se u dvije grupe, jer nas je bilo previše i krenuli smo u razgledavanje Nacionalnog parka Plitvička jezera. Bili smo podijeljeni u dvije grupe, no ipak smo tijekom vožnje brodom po jezeru Kozjak, bili zajedno. Pred kraj smo razgledavanja  došli do najvećeg slapa i tamo smo se slikali. To je bio lijep trenutak, još da ga dečki nisu pokvarili upadajući curama u kadar, bilo bi predivno. Moja sreća je vrlo brzo nestala kada sam ugledala brdo na koje smo se morali popeti, u tom trenutku mi je došlo da se bacim u jezero i da se pretvorim u neku vodenu životinjicu, no želja mi nije ispunjena pa sam se morala  popeti, ali  svi  smo zajedno  podijelili te muke pa je bilo lakše. Nakon penjanja smo došli u restoran - hrana je bila, u redu, ne bih se htjela žaliti da ne ispadne da se stalno žalim, ali bojim se da im pečenje mesa nije jača strana, no  trebamo biti zahvalni na dobivenom ručku. Vratili smo se u bus, moram priznati da nisam čula da se žalimo oko bolova u nogama (taj dio smo ipak ostavili za sutrašnji dan), dečki su počeli pjevati, puštati glazbu i sve je bilo veselo, kao i na početku.

U Sisak smo se vratili oko sedam sati. Znala sam da se sutra vraćamo na staro s knjigama u torbi, a ne s vodom i grickalicama, ali mi je drago, da smo svi sačuvali ovaj izlet u pamćenju i da se možemo sjećati lijepih trenutaka.

Petra Plavec, 7.a