Posjetili smo Crveni križ Zagreb
Autor: Dijana Marić, 26. 4. 2022.

Dana 25. travnja 2022. god. učenici polaznici Građanskog odgoja i obrazovanja posjetili su Hrvatski Crveni križ Zagreb. U suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja sudjelovali smo u Programu interdisciplinarne terenske nastave u Edukacijskom centru Hrvatskog Crvenog križa u Zagrebu.

U sklopu Edukacijskog centra obišli smo multimedijski, interaktivni edukativno-izložbeni prostor.  Pogledali smo kratki dokumentarni film o svjetskoj povijesti i djelovanju Crvenog križa. Učenicima je omogućeno da kao subjekti procesa učenja aktivno i praktično steknu znanja, vještine, vrijednosti i stavove u području zdravlja i održivog razvoja.

Aktivno smo sudjelovali u radionici "Prva pomoć spašava život" gdje su iskustveno doživjeli na edukacijskim lutkama masažu srca, umjetno disanje i postavljanje unesrećenog u pravilan položaj.

Učenici su kroz igru, predavanje, radionicu i iskustveni doživljaj poučeni vrijednostima dostojnih čovjeka, toleranciji, solidarnosti, poštivanju vrijednosti nacionalne kulture i poštivanju vrijednosti drugih kultura i naroda.

Fotografije u prilogu!

Nikolina Strugačevac Bizjak, učiteljica