ZAVRŠNA SVEČANOST DRŽAVNOGA LIKOVNO-LITERARNOG NATJEČAJA "MELITINO PROLJEĆE"
Autor: Dijana Marić, 20. 6. 2022.

Osnovna škola Oroslavje već drugu godinu organizira Likovno-literarni natječaj "Melitino proljeće" u spomen na učiteljicu Melitu Peternel koja je izgubila borbu s teškom bolesti. Učiteljica Melita rođena je na prvi dan proljeća po čemu je natječaj i dobio ime.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je "Proljetna bajka" s podtemom optičko miješanje boja.  Način slikanja tehnikom optičkog miješanja boja zove se poentilizam i likovno djelo izvodi se točkanjem. Učenici su slikanjem i pisanjem Proljetne bajke razvijali osjetila i osjećaj za skrivenu čaroliju u prirodi i život u njoj. Na natječaj je pristigao 1041 likovni rad i 327 literarnih radova iz 196 osnovnih škola Republike Hrvatske. Stručno povjerenstvo izabralo je najbolje likovne i literarne radove koji odišu čarolijom proljetne bajke.

Dvije učenice naše škole pohvaljene su i nagrađene u svojim kategorijama. U kategoriji 1. i 2. razreda Leda Martić iz 2.b dobila je pohvalu za svoj likovni rad (mentorica: Marija Tumpak), a u kategoriji 5. i 6. razreda Lena Duvandžija iz 5.c  osvojila je 3. mjesto za svoj likovni rad (mentorica: Irina Đurić).

U pratnji svojih mentorica Irine Đurić i Marije Tumpak, Lena i Leda prisustvovale su završnoj svečanosti državnoga likovno-literarnog natječaja "Melitino proljeće" koja je održana 15. lipnja 2022. godine u Osnovnoj školi Oroslavje. U bogatom programu dodijeljene su pohvale i prigodne nagrade učenicima i njihovim mentorima. Hvala našim učenicama na prekrasnim radovima.

Učiteljice Irina Đurić i Marija Tumpak