Ljetovanje u Splitu
Autor: Dijana Marić, 23. 8. 2022.

Učenici četvrtih razreda naše škole bili su na ljetovanju u Splitu u terminu od 13. 7. 2022. do 18. 7. 2022. godine.

Organizatori (Sisačko-moslavačka županija) su pripremili niz raznovrsnih sadržaja za djecu.

Šetali smo splitskom rivom, posjetili Dioklecijanove podrume i Arheološki muzej grada Splita uz stručno vodstvo, vidikovac na Sustipanu, obišli HNK Poljud, trofejnu dvoranu i fotografirali se u dvorani za press konferenciju. Kupali se  na poznatim plažama Bačvice i Bene na Marijanu, vozili se vlakićem na vidikovac Marijana i u borovoj šumi imali niz sadržaja kao što su: trampolin, nogomet, badminton, kreativne radionice izrade nakita, životinja od balona, slikanje i crtanje…

U Sinju smo posjetili suvremeni Muzej sinjske alke uz stručno vodstvo, Hipodrom grada Sinja, gdje su učenici jahali konje i upoznali sinjskog alkara. Na aerodromu za jedrilice vidjeli su pripremu i skokove padobranaca, posjetili Katedralu gospe od Sinja i kupali se na gradskom olimpijskom bazenu.

Nakon svake večere učenici su uživali uz glazbu i ples u dvorištu đačkog doma. Kući smo se vratili puni dojmova u želji da opet posjetimo Split.

Učitelji četvrtih razreda