Snimanje za emisiju Dobro jutro, Hrvatska!
Autor: Dijana Marić, 15. 9. 2022.

U srijedu, 14. rujna 2022., u našoj je školi održano snimanje priloga za popularnu emisiju Hrvatske radiotelevizije Dobro jutro, Hrvatska. Povod za posjet televizijske ekipe bila je slikovnica „Vito bez računala“ autorice Silvije Šesto koju su ilustrirali učenici sadašnjeg 4.c razreda. Slikovnica je, podsjećamo, objavljena i promovirana u travnju ove godine. Priča o suradnji književnice i mladih ilustratora zainteresirala je lokalne medije, a sada i veliku medijsku kuću koja će je predstaviti široj javnosti.

Naši gosti snimili su izjave učenika 4.c, njihove učiteljice, knjižničarke, a zanimljiva im je bila i izložba učeničkih likovnih radova. Znatiželjni smo kako će prilog izgledati nakon montaže, kada se našim izjavama pridruži i izjava književnice Šesto snimana u Zagrebu, ali i radosni jer smo sudjelovali u ovom nesvakidašnjem događaju te svjedočili stvaranju televizijskog priloga.
Gledajte nas na Dobro jutro, Hrvatska!

Učiteljica Željka Kleković Brajenović i knjižničarka Iva Dužić