Dani zahvalnosti za plodove zemlje - Dani kruha 2022.
Autor: Dijana Marić, 17. 10. 2022.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje – Dani kruha tradicionalna je manifestacija koju organiziraju Grad Sisak, Dom kulture Kristalna kocka vedrine, Turistička zajednica grada Siska i Gradska tržnica Sisak.

Manifestacija Dani zahvalnosti za plodove zemlje – Dani kruha održana je u petak, 14. listopada 2022. godine u 18 sati na Gradskoj tržnici Kontroba. Posjetitelji su imali priliku degustirati proizvode koje su izraditi članovi kulturno-umjetničkih društava s područja Siska, ali i kupiti proizvode domaćih OPG-ova.

Našu školu na ovoj manifestaciji predstavila je UZ VikSi svojim keramičkim proizvodima s motivom tikvica i jesenskog šarenila boja. Svaki tanjurić, žlica, zdjelica, kuglica ručno su izrađeni i oslikani dječjom maštom te tako postali jedinstveni unikatni predmeti.

Željka Kleković Brajenović, voditeljica UZ VikSi