MJESEC HRVATSKE KNJIGE U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Dijana Marić, 18. 10. 2022.

Mjesec hrvatske knjige u OŠ Viktorovac započeo je prilogom o slikovnici „Vito bez računala“ u emisiji Dobro jutro, Hrvatska koji je emitiran na sljedećoj poveznici od 28. minute.

Uslijedio je susret s književnikom Ratkom Bjelčićem koji je u ovoj Europskoj godini mladih održan za učenike sedmih razreda. Susret su uz pomoć učiteljica i knjižničarke organizirale polaznice Novinarsko-literarne skupine „Časopisci“, a članovi Medijske skupine pratili su susret snimanjem i fotografiranjem.

Pisac je ovom prilikom školskoj knjižnici uručio bogatu donaciju književnih naslova za djecu i mlade suvremenih hrvatskih pisaca koju je imao pravo dodijeliti knjižnici po izboru kao član povjerenstva za  za dodjelu stimulacija autorima za najbolja ostvarenja na području književnog stvaralaštva.

Mjesec hrvatske knjige u OŠ Viktorovac nastavlja se pod motom Misli na sebe, čitaj! i to izložbom knjiga za mlade iz fonda školske knjižnice, anketom o čitateljskim navikama učenika te predstavljanjem knjige „U potrazi za ljepotom“, liječnice i svjetske putnice, nekadašnje učenice naše škole, dr. Tajane Kožić-Andres.

Fotografije u prilogu!

Iva Dužić, knjižničarka