Posjet vrtićke djece 1.a razredu
Autor: Dijana Marić, 29. 4. 2024.

Dana 29. travnja  2024. učenici 1.a razreda imali su čast primiti posjetu iz vrtića. Tijekom posjete, djeca vrtića su s velikim zanimanjem sudjelovala u aktivnostima koje su im pripremili učenici prvog razreda.

Jedna od ključnih aktivnosti bila je poučavanje školskih pravila. Učenici prvog razreda su na zanimljiv i pristupačan način podijelili s vrtićkom djecom nekoliko osnovnih pravila koja su važna za školsko okruženje. Kroz interaktivne igre i rasprave, vrtićka djeca brzo su shvatila važnost tih pravila i kako ih primijeniti u svakodnevnim situacijama.

Poseban trenutak susreta bio je kada su učenici prvog razreda podučavali vrtićku djecu pisanju brojeva. Sa strpljenjem i entuzijazmom, naši učenici su pomagali mlađim prijateljima da savladaju ovu vještinu. Vidjeti osmijeh na licima djece dok su pisali svoje prve brojeve bilo je nezaboravno iskustvo za sve prisutne.

Kao gesta zahvalnosti i uspomene na ovu posebnu posjetu, vrtićka djeca su izradila poklon za učenike prvog razreda i zahvalu. Taj simbolični pokloni ostaju nam kao podsjetnik na vrijednost dijeljenja i međusobnog učenja.

U konačnici, posjeta vrtićke djece prvom razredu nije samo bila običan događaj, već prilika za razmjenu znanja, iskustava i emocija. Ova interakcija između različitih dobnih skupina podsjeća nas na važnost solidarnosti, razumijevanja i podrške u obrazovnom procesu. Nadamo se da će ova posjeta biti samo početak dugotrajnog prijateljstva i suradnje između naših učenika i djece vrtića.

Fotografije u prilogu!

Marina Marković Vukmirović, učiteljica