Izlet na Hrastovičku goru
Autor: Dijana Marić, 24. 10. 2022.

U četvrtak, 20. listopada 2022. učenici od 5. do 8. razreda uputili su se u nesvakidašnju avanturu, izlet na Hrastovičku goru. Kada smo se svi okupili ispred škole sa svojim razrednicima, svi razredi krenuli su u svoje autobuse. Kada smo došli do odredišta od kojeg krećemo, prvo nam je vodič Vinko Kadečka rekao kako se moramo ponašati, što smijemo, a što ne smijemo raditi, i nakon nekoliko minuta nestrpljivog čekanja napokon smo krenuli. Svakakve nove (stare) stvari smo doznali. Saznali smo i zanimljivosti o nekim novim biljkama i gljivama što nam je bilo zanimljivo.

Nakon dugog hodanja i nekoliko stanki, napokon smo došli do vrha. Tamo smo ostavili stvari i malo se odmorili. Pekli smo kobasice i brali kestene, svakakve zgode i nezgode su se dešavale, ali mislim da smo se svi dobro proveli i da bi svi htjeli ponoviti ovaj izlet. Nakon kobasica i kestena i još malo odmora došao je i trenutak da krenemo prema autobusu. Kada smo se spuštali još smo stali  na starom skijalištu i zabavljali se i još malo odmarali. I nakon toga, svaki razred se uputio do svojeg autobusa. Ovaj dan će nam svima ostati u sjećanju kao jedan lijepi izlet kojeg ćemo dugo pamtiti.

Autorica teksta: Stela Novak, Časopisci
Autorice fotografija: Matilda Bjelica i Stela Novak, Časopisci