Matematičko ekipno natjecanje - Mathema 2024.
Autor: Dijana Marić, 2. 5. 2024.

U ponedjeljak 29. travnja 2024. u Koprivnici je u organizaciji Udruge mladih koprivničkih matematičara održano najveće matematičko ekipno natjecanje u Hrvatskoj - Mathema 2024.

Svečano otvorenje održano je u Osnovnoj školi "Braća Radić", a natjecanje je okupilo preko 980 učenika iz Kontinentalne Hrvatske. Mathema u Koprivnici je ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih škola, srednjih škola te Centara izvrsnosti. Organizator natjecanja je UMKOM (Udruga mladih koprivničkih matematičara). Cilj ovog natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija matematike.
Učenici naše škole su prvi put sudjelovali na natjecanju. Našu školu predstavljalo je 6. ekipa.
Ekipa 3. razreda (Vigo Sladojević, Korina Perković, Vedran Babić) i ekipa 8. razreda (Tena Pišonić, Tin Glavinić, Jakov Lončar) zauzele su visoka treća mjesta.

Čestitke učenicima koji su sudjelovali na natjecanju,  svi su pokazali visoku razinu matematičkih znanja i sposobnosti.

Danijela Medjed-Sertić, prof.
Bojana Štimac, učiteljica