Izvanučionička nastava Građanskog odgoja i obrazovanja
Autor: Dijana Marić, 11. 12. 2022.

U petak, 9.12.2022. u sklopu izvannastavne aktivnosti Građanskog odgoja i obrazovanja posjetili smo Holandsku kuću.

Naši prvi domaćini bili su predstavnici Savjeta mladih Grada Siska koji su nas upoznali s ulogom Savjeta mladih te s učenicima odradili radionicu Knjiga žalbe, knjiga želja i knjiga aktivnosti kroz koje su učenici iznosili ideje koje bi željeli provesti u Sisku te stvari koje bi htjeli promijeniti. U radionicu su bili uključeni i članovi Dječjeg gradskog vijeća te smo na taj način mogli čuti i razmišljanja učenika iz drugih sisačkih škola.
Naše sljedeće odredište bila je Gradska galerija Striegl gdje smo pogledali izložbu Zajedničkih fotografskih narativa koja je otvorena večer prije našeg posjeta.

Posjetili smo i izložbe u Gradskom muzeju u Info centru industrijske baštine Holandska kuća te izložbenom prostoru u Tomislavovoj ulici gdje smo uz stručno vodstvo pogledali i čuli puno toga o industrijskoj baštini grada Siska, pogledali stare reklame za proizvode, ali i vidjeli neke nikad viđene fotografije našeg grada iz prošlosti.

Fotografije u prilogu!

Učiteljice Nikolina Strugačevac Bizjak i Miša Majkić Vukčević