Novouređen i novoopremljen prostor kuhinje i blagovaonice
Autor: Dijana Marić, 18. 1. 2023.

Dana 17. siječnja 2023. godine obilježen je dovršetak opsežnih radova u školskoj kuhinji i blagovaonici naše škole. Zanimljivo je da je novoopremljeni blagovaonički prostor s pripadajućom modernom kuhinjom s radom započeo 60 godina nakon otvaranja školskog restorana u tada novoizgrađenoj školi.

Tijekom posljednjih mjeseci provedeni su građevinski, elektroinstalacijski te radovi odvoda i odvodnje. Ugrađen je ventilacijski sustav, a prema Pedagoškom standardu u prostor su ugrađene garderobe, sanitarni čvor i skladišni prostor za kuhinjsko osoblje. Školska kuhinja opremljena je modernim aparatima, a blagovaonica novim blagovaoničkim namještajem.

Odlukom Vlade Republike Hrvatske i osnivača Grada Siska financirani su i sufinancirani besplatni zdravi obroci za sve učenike i to više od 230 mliječnih u jednoj smjeni i 230 kuhanih obroka u drugoj smjeni u danu.

Za sedamdesetak učenika koji pohađaju produženi boravak organizirana je priprema doručka, ručka i užine.

Svi školski obroci pripremaju se prema Healthy Meal Standardu (HMS).

Hvala osnivaču Gradu Sisku za vrijednu investiciju u iznosu 275.604,00 eura koja će omogućiti podizanje standarda prehrane u našoj školi.

Ravnateljica Višnja Tadić