Gradska smotra LiDraNo 2023.
Autor: Dijana Marić, 9. 2. 2023.

Gradska smotra LiDraNo 2023., održana 9. veljače 2023. u prostorijama OŠ 22. lipnja s OŠ Ivana Kukuljevića Sisak kao domaćinom, bila je prilika da i naša škola pokaže svoje talente u dramsko- scenskom, literarnom i novinarskom stvaralaštvu.

Izvrsnim monologom "Sunčica" led je probila Lota Panjković, učenica 5.b razreda, a nastavile su jednako izvrsnim recitacijama učenice 5.b razreda Petra Dužić - "Dečku s mora", Lea Breyer - "Kad su puževi išli u školu" te Monja Maurović Jeđut - "Zvijezda". Nastup OŠ Viktorovac zaokružila je učenica 7.a razreda Dora Dejanović šaljivim monologom "Crvenkapica ili sasvim nemoguća priča".

U literarnom stvaralaštvu školu su predstavljali radovi učenika 5.b razreda Dore Kozarić i Marina Gagule, učenice 5.c razreda Katje Mirilović, učenice 7.b razreda Mije Čarapar i učenice 7.a razreda Dore Dejanović.

Intervju Matilde Bjelica, učenice 7.b razreda, s omiljenom učiteljicom TZK-a Vedranom Šimić pod naslovom Nikad ne odustajte od svojih snova! predstavljao je školu u kategoriji novinarskog stvaralaštva.

Mentorice učenicima za literarni izraz bile su učiteljice Blaženka Krstičević i Danijela Đukić, dok je za novinarski izraz mentorica bila knjižničarka Iva Dužić te za dramsko-recitatorski izraz učiteljica Danijela Đukić.

Stručna su povjerenstva na Županijsku razinu uputila učenice Petru Dužić i Leu Breyer s recitacijama te Matildu Bjelica sa samostalnim novinarskim radom.

Čestitke svim učenicima i mentorima na sudjelovanju te puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

Danijela Đukić, prof.