Naše djevojčice STEM-ovke
Autor: Dijana Marić, 10. 2. 2023.

Cilj obilježavanja je promicanje ravnopravnosti žena i djevojaka u znanosti i obrazovanju općenito, a posebice po pitanju odlučivanja.

Opća skupština Ujedinjenih naroda donijela je odluku o proglašenju 2015. godine.

Žene koje su u prošlosti htjele postati znanstvenice ili baviti se tehnologijom morale su probijati niz barijera; danas to više nije slučaj. Iako je danas sve više žena s karijerama koje su prije bile rezervirane samo za muškarce, u STEM području je još uvijek vidljiva nejednakost.

Učenice naše škole 7. i 8. razreda ove godine uključene su u dva STEM projekta. Sudjelovale su u natječaju Žene u STEM-u, a cijelu godinu sudjeluju u e-Twinning projektu Djevojčice u STEM-u.

Kroz razne projektne zadatke, videokonferencije i ekipne zadatke učenice se upoznaju sa svijetom znanosti te tako dobivaju uvid u mogućnosti zanimanjima za koje su STEM područja potrebna.

U nastavku pročitajte zašto će naše učenice biti STEM-ovke.

Danijela Medjed-Sertić, prof.

Priloženi dokumenti: