Dan ružičastih majica u 1.a i 1.b razredu
Autor: Dijana Marić, 26. 2. 2023.

Učenici 1.a i 1.b razrednog odjela, obilježili su Dan ružičastih majica poznatiji kao Pink Shirt Day i time poslali poruku „Stop – nasilje prestaje ovdje!“ s ciljem kako nećemo tolerirati vršnjačko nasilje u svojoj sredini.

Ružičaste majice nose se zadnje srijede u mjesecu u znak solidarnosti s dječakom koji je bio zlostavljan od strane svojih vršnjaka zato što je bio podrška u liječenju svojoj teško oboljeloj majci.

Svi učenici zaključili su da poruke protiv nasilja trebaju provoditi svakodnevno kroz djela. Učenici 1.b zapisali su to i na ružičastom papiru izrezanom u obliku majice.
Neke od poruka su: “Snaga nije u uvredama i udarcima!“, „Nasilje je mana, a ne vrlina.“, „Širimo ljubav.“, „Budi prijatelj.“, „I riječi bole, zar ne?“, „Stop na nasilju!“, „Prijateljstvo je bogatstvo.“, „Širimo toleranciju.“, „Nasilje nema opravdanja!“…

Učiteljice Nikolina Strugačevac Bizjak i Anita Svilokos