Kako smo obilježili
Dane kruha
u našem razredu?
Zavirite u naš razred i uvjerite se sami.
Uz pomoć nekoliko mama, tata i naše učiteljice uredili smo blagdanski stol.
Fran i Ivan su nam pročitali dvije pjesmice o kruhu i kolačima.
Zatim smo porazgovarali o tome od čega i kako nastaje kruh. Znali smo da ima kruha od različitih žitarica, ali ne i kako se zovu. Učiteljica nas je poučila da je to pšenica, ječam, raž i kukuruz . Oni koji imaju ptice za kućne ljubimce su se sjetili da se i ptice hrane tim žitaricama.
Naravno, još smo dogovorili da kruh i ostalu hranu ne smijemo bacati. Mamama i bakama ćemo savjetovati da spremaju manje količine hrane, da se ne baca, a ostatak treba pokloniti ljudima koji nemaju. Suhim kruhom zimi možemo čak nahraniti ptičice koje nisu odselile na jug.
Nakon razgovora pomolili smo se i zahvalili za plodove zemlje te blagovali slasna peciva i kolače koje su naše mame i bake, naravno, uz našu pomoć ispekle.
MLJAC, MLJAC!!!!
Učiteljica Radojka Kozina i učenici 1. a razreda