Naše učenice na županijskoj Smotri LiDraNo
Autor: Dijana Marić, 6. 3. 2023.

U petak, 3. ožujka 2023., u Kutini je održana županijska razina Smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola. Našu školu su u kategoriji pojedinčanih scenskih nastupa predstavljale učenice Lea Breyer, koja je izvela pjesmu Josipa Balaška „Kad su puževi išli u školu“ i Petra Dužić s pjesmom autorice Vlaste Vuk „Dečku s mora“. Mentorica učenicima bila je Danijela Đukić. Na velikoj pozornici Pučkog otvorenog učilišta Kutina natjecale su se u konkurenciji s još petnaest učenika iz cijele županije koji su izvodili monologe i kazivali poeziju.
Stručni šesteročlani žiri kojeg su činili glumac, redatelj i četiri profesorice i učiteljice hrvatskog jezika učenicama je uputio mnoštvo pohvalnih i poticajnih komentara nastupa. Iako se nisu plasirale među dvije izvedbe odabrane za državnu razinu Smotre, ovaj nastup bio im je velik poticaj za daljnje scensko stvaralaštvo.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova školu je predstavljao intervju Matilde Bjelica „Nikada ne odustajte od svojih snova“, a u kategoriji školskih listova digitalni školski list VikSi kojem je glavna urednica Matilda Bjelica, a mentorica Iva Dužić. Učenica Matilda Bjelica nije prisustvovala Smotri zbog sudjelovanja na natjecanju iz Kemije. Školski list je pohvaljen i ulazi u konkurenciju s listovima iz cijele Hrvatske između kojih će stručno povjerenstvo odabrati deset najboljih.

Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali na školskoj, gradskoj i županijskoj Smotri LiDraNo!

Čitajte VikSi!

Knjižničarka Iva Dužić