Zabavna glagoljica
Autor: Dijana Marić, 29. 3. 2023.

Da učenje može biti zabavno, uvjerili su se učenici 5.c razreda na kreativnoj radionici održanoj 27. ožujka u suradnji s učiteljicom Željkom Kleković Brajenović i Učeničkom zadrugom VikSi.

Učenici su za sat Hrvatskoga jezika imali samo jedan zadatak - napraviti model glagoljskog slova po izboru od čvrstog kartona, a potom su s učiteljicom Danijelom Đukić posjetili podrum škole, mjesto u kojem Učenička zadruga s učiteljicom Kleković Brajenović radi svoja čuda.
I tu je počela zabava. Učenici su glinu mijesili, valjali i iz nje uspješno došli do slova glagoljice koja će postati magnetići, privjesci i ukrasi, a jedino pitanje s kojim su iz podruma izašli bilo je - A kada ćemo opet doći?

Fotografije u prilogu!

Danijela Đukić, prof.