Svjetski dan činjenja dobrih djela
Autor: Dijana Marić, 24. 4. 2023.

U našoj školi 17. travnja 2023. obilježili smo Svjetski dan činjenja dobrih djela.
Sam dan zamišljen je kao dan druženja Udruge slijepih SMŽ/Grada Siska i učenika predmetne nastave.
Učenici su sudjelovali u edukacijsko-socijalizacijskoj radionici "Kako pristupiti slijepoj osobi", natjecateljsko–zabavnom dijelu i akciji solidarnosti za korisnike Udruge slijepih i slabovidnih osoba.

Radionice je održala Iva Toš, radna terapeutkinja i instruktorica orijentacije i kretanja (Dnevni centar slijepih).
Učenici su aktivno sudjelovali u svim aktivnostima pod budnim okom učiteljica Đurđice Friš i Danijele Medjed-Sertić.
Akciji solidarnosti priključila se i Zadruga VikSi. Mladi Volonteri uspješno su odradili još jedan zadatak.

Danijela Medjed-Sertić, prof.