Slikovnica "Vito bez računala" predstavljena u OŠ "Braća Ribar"
Autor: Dijana Marić, 1. 5. 2023.

Na poziv knjižničarke Ive Pavušek Rakarić predstavnici učenika 4. c razreda, učiteljica Željka Kleković-Brajenović i knjižničarka Iva Dužić gostovali su u OŠ "Braća Ribar" gdje su predstavili slikovnicu "Vito bez računala".
Podsjetimo, riječ je o slikovnici koja je nastala suradnjom književnice Silvije Šesto i učenika tadašnjeg 3. c razreda koji su slikovnicu ilustrirali. Na predstavljanju su Nika, Ena, Mia, Vito, Vanja, Bartol, Petar Luka i Matej prezentirali proces nastanka slikovnice, od prvog susreta s djelom Silvije Šesto, preko prvog susreta s književnicom i rađanja ideje za slikovnicu do ilustriranja, objavljivanja i promocije slikovnice. Matej je publici iznio o čemu je u slikovnici riječ te obrazložio zašto bi preporučio čitanje slikovnice, učenici su čitali odabrane ulomke, a zatim je uslijedilo iznenađenje, rap verzija pjesmice iz knjige koju su naučili svi učenici prisutni na susretu.

Pohvalili smo se i prikazivanjem priloga s Hrvatske radiotelevizije na kojem su učenici mogli vidjeti i izjavu književnice Silvije Šesto. Reakcija publike, pljesak i pitanja dokaz su da smo ovu prezentaciju izveli uspješno!

Iva Dužić, knjižničarka