Europski dan međugeneracijske solidarnosti
Autor: Dijana Marić, 1. 5. 2023.

U petak, 28. travnja 2023. godine, učenici 8.b razreda su s knjižničarkom Ivom Dužić i vjeroučiteljicom Đurđicom Friš obilježili Europski dan međugeneracijske solidarnosti.
S korisnicima Dnevnog boravka Doma za starije i nemoćne realizirali smo projekt "Reci da čitanju" kako bi razvijali čitalačke i čitateljske navike, poticali kulturu čitanja, čitanja iz užitka i dubinskog čitanja. Čitali smo poeziju hrvatskih književnih klasika Dobriše Cesarića te Antuna Gustava Matoša čiju smo 150. godišnjicu rođenja obilježili i na ovaj način.

Stihovi su probudili emocije i sjećanja u cilju razvijanja uvažavanja i starijih i mladih. Uloga koju svaka od generacija ima u razvoju održive budućnosti planeta je jedinstvena, a međusobna povezanost je presudna.

Đurđica Friš, vjeroučiteljica