UZ VikSi najuspješnija zadruga u SMŽ
Autor: Dijana Marić, 23. 5. 2023.

Županijska smotra učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije održana je 19. svibnja 2023. godine u OŠ „Ivana Antolčića“ u Komarevu. Na smotri je sudjelovala 21 učenička zadruge osnovnih i srednjih škola.
Prostor škole ispunili su veseli smijeh djece, šarenilo boja i ozarena lica učitelja zadrugara.
Svaki izložbeni prostor pričao je priču svoje škole, svog mjesta predstavljajući kreativnost i originalnost dječjeg izričaja u keramici, drvetu, platnu, papiru, vosku… jednostavno bogatstvo umijeća i razigrane dječje mašte uz stručno vodstvo učitelja mentora.
Zadrugarke Mia Zrakić, Mila Dumbović, Ema Skender i Magda Nekić predstavile su učeničku zadrugu VikSi keramikom, a glavni motiv na proizvodima bio je glagoljica. Slova glagoljice spajali su u zdjelu, utiskivali u tanjure, zdjelice i satove te svako slovo pretvorili u magnet.
Tijekom smotre njihovi radovi su bili zapaženi, a nije izostala ni prodaja.

Stručno povjerenstvo prema kriterijima vrednovanja odlučilo je da UZ VikSi najuspješnija zadruga u Sisačko-moslavačkoj županiji te je zasluženo osvojila prvo mjesto i osigurala plasman na 35. smotru učeničkih zadrugu RH koja će se održati u Karlovcu u rujnu 2023. godine.

Prikaz praktičnog rada možete pogledati na povezici: Izrada keramičke zdjele od slova glagoljice

Željka Kleković Brajenović, voditeljica UZ VikSi