Školski fotolov 2023.
Autor: Dijana Marić, 28. 6. 2023.

U utorak, 27. lipnja 2023. u OŠ Popovača održano je završno natjecanje Fotolov znanja, proglašenje pobjednika i dodjela nagrada.

Projekt Školski fotolov 2023. u koji se uključila naša škola je trajao od siječnja do lipnja u kojem je sudjelovalo 22 škole s područja Sisačko-moslavačke županije sa preko 350 učenika. Voditelj projekta je Darko Rakić, učitelj savjetnik iz OŠ Popovača. Učenici su kroz šest mjeseci odradili devet edukacija i pet mjesečnih fotolova. Ciljevi projekta su potaknuti i motivirati učenike da na drugačiji način promatraju školsku svakodnevicu i da to zabilježe pomoću fotografije, kreativno izražavanje te  poticanje na amatersko bavljenje fotografijom, kritičko mišljenje o svojim, ali i tuđim fotografijama...

Na Fotolovu znanja školu su predstavljale učenice Tara Bećirević i Anja Živković. Naša škola je osvojila 3. mjesto u ukupnom poretku i za nagradu dobila fotoaparat.

Pohvaljujemo učenike koji su također svojim sudjelovanjem doprinjeli pobjedi a to su: Hana Porić, Sven Paprika Markulin, Ena Ulaković, Nika Lončar, Dora Dejanović, Cvita Nekić, Tea Boltužić, Matilda Bjelica, Mia Čarapar, Lara Špišić, Tara Pereković, Lara Boltužić i Toma Dumbović.

Mentorice su Miša Majkić Vukčević, učiteljica inf., Kristina Ferenčić, prof. fizike i Dijana Marić, učiteljica inf.

Dijana Marić, učiteljica inf.