PROMOCIJA PRVE MONOGRAFIJE OŠ VIKTOROVAC
Autor: Dijana Marić, 16. 11. 2023.

U srijedu, 15. studenog 2023. godine, u dvorani Doma INA Rafinerije nafte Sisak, održana je promocija prve monografije OŠ Viktorovac. "OŠ Viktorovac – od eksperimentalne do e-Škole". Svojim dolaskom svečanost su uveličali brojni prijatelji škole, a učenički zbor, solistica Matilda Bjelica, flautistica Elena Kovačić te voditelji Dora Dejanović i Luka Ramić svojim su nastupom ovaj događaj oplemenili. O monografiji 2OŠ Viktorovac – od eksperimentalne do e-Škole" govorili su urednici, ravnateljica Višnja Tadić i Vlatko Čakširan te autorica Iva Dužić, a posebno su istaknuti suradnici: dizajnerica naslovnice Mima Juračak, dizajner grafičke pripreme Ivan Rakarić, lektorica Irena Balen-Gorišek, prevoditelj na njemački jezik Sandro Stojić i lektorica njemačkih prijevoda Tatjana Šaler-Olujić.

Ravnateljica Višnja Tadić u ime škole i gradonačelnica Kristina Ikić Baniček u ime osnivača i glavnog pokrovitelja knjige Grada Siska dodijelile su primjerak monografije učeniku iz generacije 1953./1954. Zlatku Staroviću koji je u njegovo ime preuzela supruga, najstarijem živućem ravnatelju Zlatku Mariću koji je u njegovo ime preuzeo nećak, učiteljici mentorici s najduljim radnim vijekom u školi Radojki Kozina te učenici osmog razreda koja razvija respektabilnu glazbenu karijeru Maji Batinjan.

Uz vrijedne djelatnike škole koji su sudjelovali u organizaciji programa, bivše i sadašnje učenike, umirovljene učitelje, promociji su nazočili visoki dužnosnici: župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak, državni tajnik Domagoj Orlić, županijska pročelnica za obrazovanje Robertina Štajdohar, pročelnik za obrazovanje u Gradu Sisku Goran Grgurač i gradonačelnica Kristina Ikić Baniček.

Svoj primjerak knjige svi zainteresirani mogu kupiti putem Učeničke zadruge VikSi, a prihod od prodaje izdanja bit će uložen u kupnju novih knjiga za školsku knjižnicu.

Fotografije u nastavku...