Tajna čokolade...
Autor: Dijana Marić, 15. 11. 2010.

Dječji odjel Narodne knjižnice i čitaonice Sisak
u listopadu i studenom
pripremio je pravu slatko - kreativnu poslasticu
- zanimljivu radionicu za djecu na temu čokolade

Svake godine od 15. listopada do 15. studenoga knjižnice u Hrvatskoj, nizom aktivnosti i prigodnih izložbi obilježavaju Mjesec hrvatske, kako bi promovirali knjigu, čitanje, znanje i obrazovanje.

Dječji odjel sisačke knjižnice već godinama u tom mjesecu održava izložbe s pratećim događanjima pod nazivom "Putujemo svijetom" putem kojih predstavljaju razne zemlje iz stvarnosti i mašte. Do sada su "putovali" u Grčku, Indiju, Austriju, Japan, Kanadu, Brazil, ali i u zemlju patuljaka, vila i vilenjaka, zmajeva itd.

Ove godine odlučili su da im destinacija bude "Zemlja čokolade", pa su izložili plakate o povijesti nastanka čokolade, proizvodnji i proizvodima u Hrvatskoj i svijetu te ulozi čokolade u prehrani, ali i svijetu popularne kulture.

Održala  su se predavanja na temu čokolade, promovirale  knjige i filmovi s tom tematikom, održale igraonice, radionice, pričaonice, književni susret, nagradni kviz znanja o čokoladi te literarni natječaj za djecu i kulinarski natječaj za roditelje.

Ovom akcijom želja je potaknuti Siščane da pokažu svoja kulinarska umijeća i otkriju najbolju čokoladnu poslasticu. Najbolji su  bili i nagrađeni.

Učenici naše škole osvojili su zasluženo 1., 2. i 3. mjesto.

Tri učenice 6.b razrednog odjela Ivona Martinović, Paula Pufek i Iva Tonković osvojile su 1. mjesto na natjecanju na temu "Čokoladne kuglice".

Čestitamo!!!

Foto: učiteljica Diana Mesić