Izvanučionička nastava 4. razred
Autor: Dijana Marić, 23. 11. 2010.

Izvanučionička nastava je za nas učenike uvijek zanimljiva.
Toga dana mjesto okupljanja učenika četvrtog razreda bila je gradska tržnica Kontroba.

Želeći što više naučiti o prošlosti naše domovine, mirno i u koloni uputili smo se u Spomen sobu poginulih branitelja grada Siska.

Na ulasku u sobu pozdravio nas je gospodin Vlado Peleš, i sam pripadnik slavne 120. brigade HV „Ban Toma Bakač“- Sisak, te nas ukratko upoznao s nastankom i djelovanjem brigade. Na žalost mnogi hrvatski branitelji dali su svoj život za slobodu Hrvatske. O tome svjedoče imena i slike  320 poginulih branitelja grada Siska.

U Spomen sobi toplo su nas pozdravile gospođe Katica Skender i Marina Hrnčević, članice Udruge roditelja poginulih branitelja Domovinskog rata i Udruge udovica hrvatskih branitelja Domovinskog rata, koje i nisu mogle skriti uzbuđenje zbog našeg dolaska. Gospođe su s puno srdačnosti odgovarale na naša postavljena pitanja.

Među brojnim fotografijama neki su učenici prepoznali prijatelje svojih roditelja, rođake, kumove... Ima jako puno fotografija što pokazuje da je previše osoba poginulo u Domovinskom ratu. Ne smijemo ih zaboraviti jer oni su zaslužni što mi danas mirno sjedimo u svojim klupama.

Na kraju je naša učiteljica od gospodina Vlade Peleša na dar dobila knjigu i video zapis o nastanku  i borbenom putu 120. brigade HV - a. Film ćemo pogledati 18. studenog na Dan sjećanja na Vukovar .

Posjet Spomen sobi i film dugo ćemo pamtiti.

Nika Rimaj, 4. b
                                                                                            Učiteljica: Vera Pranjić