Izvanučionička nastava - Moj grad -
Autor: Dijana Marić, 17. 2. 2011.

Učenici prvih razreda iz
prirode i društva imaju nastavnu jedinicu
Moje mjesto.
Vođeni tom nastavnom jedinicom odlučili smo posjetiti centar svoga grada.

Nekoliko učenika su imali zadatak istražiti podatke o kulturno-povijesnim spomenicima Velikom i Malom Kaptolu, Rimskim iskopinama, Katedrali sv. križ i Starom mostu i Rimskoj ulici.

Došavši na svako odredište učenici su uspješno prezentirali svoje uratke. Tako smo naučili puno toga o našem gradu.
Na kraju smo posjetili Muzej gdje smo saznali da su davno, prije puno godina, u našem gradu živjeli Iliri, Kelti i Rimljani.

Sve nas je to oduševilo jer smo do sada to vidjeli samo u crtanim filmovima i nismo znali da su ti narodi živjeli ovdje gdje i mi sada živimo.

Jedva čekamo da to ispričamo svojim roditeljima pa da i oni možda nešto novo nauče o našem gradu.

Pripremili učenici 1. a razreda i  učiteljica mentorica Radojka Kozina