Gradski muzej Sisak
Autor: Dijana Marić, 3. 3. 2011.

Uloga muzeja
u vizualno - likovnom odgoju i obrazovanju još  jedanput je ostvarena na radionici koja je organizirana u suradnji
Gradskog muzeja Sisak i naše škole.

Učenici likovne skupine zajedno sa učiteljicom likovne kulture Irinom Đurić sudjelovali sa na radionici koja je organizirana u  Gradskom muzeju Sisak.

Dolaskom u muzej učenike su dočekali Marijan Bogatić, muzejski pedagog i Ivana Grubišić, etnolog te im održali kratko predavanje o radionici. Tema radionice je bila Hrvatska tradicijska baština - izrada strašnih maski.

Za izradu maski učenici su koristili kolaž  i hamer papir.  Nakon radionice gotove maske bile su izložene na otvorenju izložbe.

Veronica Mesar, 6.b