Mali sisački fašnik
Autor: Dijana Marić, 9. 3. 2011.

Nezaobilazni dio karnevala
su vesele i razigrane maskirane povorke koje prolaze ulicama, kostimirani plesovi
koji se organiziraju u središtima gradova,
šale, pjesma i smijeh

U subotu 5. ožujka 2011.  održano je veliko finale fašničke vladavine u Sisku. Povorka Malog sisačkog fašnika, uz sudjelovanje osnovnoškolaca i djece iz dječjih vrtića, gradom je  prošetala u prijepodnevnim satima. Start je bio  u 11 sati  kod bivše trgovine Srce u Rimskoj ulici.

Male maškare putovale su  uz Kupu sve do Trga bana Jelačića. Kod Velikog kaptola predstavili su se Siščanima u sklopu zabavnog programa.

Tradicionalno na Sisačkom fašniku sudjeluje naša škola i to učenici 3. i 4. razreda sa svojim učiteljicama i učiteljima te likovna skupina.

Prepoznajete li tko se skriva ispod maske???