Izvanučionička nastava prvih razreda u Zagreb
Autor: Dijana Marić, 31. 3. 2011.

Učenici prvih razreda prekrasan i sunčan dan iskoristili su za posjet glavnom gradu, Zagrebu.
U nastavku pročitajte što su sve posjetili, kako su se zabavili i hoće li to sve ponoviti!

Jedva smo dočekali polazak. Uz pjevanje, igru, pričanje i druženje nismo ni osjetili kako nam je putujući vrijeme brzo prošlo.

Najprije smo posjetili ZOO vrt. Bilo nam je super. Trčali smo od kaveza do kaveza jer smo  željeli vidjeti što više životinja. Oduševili smo se velikim mačkama: lavovima, tigrovima… A tek ogromni smeđi medvjed koji je bio jako uznemiren. Vjerojatno se prerano probudio iz svog zimskog sna.Bilo je tu puno šarenih ptica koje smo vidjeli po prvi puta.

Zatim smo otišli u terarij.  Brrrrrr. Zmije i krokodili su lijeno spavali i nisu nas ni pogledali. Pauci su nestrpljivo šetali amo-tamo. Sva sreća da nas je od dijelilo staklo.

Na kraju nas je oduševila morska medvjedica. Iskakala je iz svog bazena, poprskala nas vodom, a onda smo je hranili ribicama.

Poslije smo išli u kino Cinestar gledati crtani film Zapetljana priča. E to  je bio doživljaj. Pune ruke kokica i coca-cola, a i crtić je bio super.

Od sjedenja, kokica i coca-cole trebalo je potrošiti višak energije pa smo otišli na Bundek. Što da vam kažem? RAJ za djecu.

Umorni i puni dojmova vratili smo se kući. Nadamo se da će se ponoviti ovakav izlet.

Pripremila učiteljica mentorica Radojka Kozina