Internet kratice
Autor: Dijana Marić, 10. 5. 2011.

U Internet svijetu sve se više susrećemo sa tzv. internet kraticama koje su postale sastavni dio našeg internet razgovora.

Internet vrvi nerazumljivim kraticama, smiješnim znakovima i zagonetnim simbolima. Učenice  6.b   razreda, Ivona i Maja objasnile su nam značenje pojedinim kratica:

Btw (By the way) - u prijevodu, usput, koristimo kada želimo još nešto nadodati na tekst.

:O , O.o , o.O , :0 - sve ove smajliće koristimo kada smo iznenađeni nečime

OMG (Oh my God) - U prijevodu, o moj Bože, koristimo kada se nečemu čudimo ili kada smo iznenađeni.

OMB - O moj Bože, koristimo kao i za OMG.

UGL - Uglavnom

VJV - Vjerovatno

VTP - Volim te puno

K (OK) - Okej, koristimo kada nešto potvrđujemo.

FTW (For the win) - U prijevodu, za pobjedu, koristimo kada nam je nešto draže od nekih drugih stvari.

LOL (Laughing on loud) - U prijevodu, smijem se na glas, koristimo kada nam je nešto jako smiješno ili kada netko kaže da je nešto smiješno.

AWW (Av, awič, avič) - Koristimo kada nam je nešto slatko ili kada nas nešto  ''raspekmezi''.

KMEE (Kmii) - Kada se pretvaramo da smo glupi i kada želimo nagovoriti nekoga na nešto što on ne želi.

PusaBok - Koristimo kada odlazimo s društvene mreže, pa se pozdravljamo s prijateljima na chat-u.

BRB (Be right back) - U prijevodu, odmah ću se vratiti, koristimo kada negdje moramo otići na kratko vrijeme.

GTG (Got to go) - U prijevodu, moram ići, koristimo kada odlazimo s društvene mreže.

FAIL - koristimo kada nekome želimo reći da se osramotio.

EPIC FAIL - koristimo kada nekome želimo reći da se često sramoti s istom pogreškom.

:) , :D , ;D , ;) , (: , ^^ , ^.^ , ^_^ , ^^. , B) , :P- sve ove smajliće koristimo kada smo sretni  i kada smo dobre volje.

:( , ;( , :'( , D: , ): , ˇˇ  - sve ove smajliće koristimo kada smo tužni ili smo loše volje.

*_____* , *.* , *w* , :3 - sve ove smajliće koristimo kada smo nečime oduševljeni  i kada nam je nešto slatko.

-.- , -.-'' , >< , >.< , ><'' , >.<'' , >> - koristimo kada nešto nije po našoj volji ili nam se ne sviđa.

:/ , .____. , -_- - koristimo kada nemamo volje za ništa

XD , xD , XP , xP - koristimo skoro stalno. Uglavnom to je kad nam je nešto smiješno pa napišemo Hahahhahahh i jedan od tih smajlića

Hvala curama na ovim iscrpnim objašnjenjima!!!