Europa u školi 2011.
Autor: Dijana Marić, 18. 5. 2011.

Na prijedlog Europske komisije, Vijeće Europske unije je uz potporu Europskog parlamenta proglasilo godinu 2011. - Europskom godinom volontera.
Uvođenjem europskih tema u školstvo, Europa u školi želi pomoći mladim ljudima da razviju mogućnosti i vještine koje im pomažu da se suoče s izazovima modernog društva.

U Europskoj uniji, mnogi građani su volonteri. Ljudi svih dobnih skupina daju svoj doprinos u udrugama građana, klubovima mladih, bolnicama, školama, sportskim klubovima.

Volonterstvo također  donosi mogućnosti proširenja znanja kao što su solidarnost i socijana kohezija. Proglašavanjem 2011. godinom volontera želi se pomoći zemljama članicama i pridruženim članicama da dostignu sljedeće:

- omoguće okruženje povoljno za volontiranje u EU

- osnaže organizacije volontera da poboljšaju svoj rad

- nagrade i priznaju volonterske aktivnosti

- podignu svjesnost o vrijednosti i značajnosti volontera.

Europa u školi je pedagoška aktivnost  s ciljem da kroz sadržaj, strukturu i metodologiju akttvnosti promovira:

- opće školovanje za demokraciju
- interkulturalno obrazovanje
- spremnost za doživotno učenje
- osposobljavanje u novim informatičkim i komunikacijskim tehnologijama
- međunarodnu suradnju na području školstva.

Jedna od aktivnosti sudjelovanja je i godišnje natjecanje u likovnom izričaju za osnovne škole na kojem je sudjelovala naša škola.
Nagrađeni likovni radovi su Iskra Gerin učenica 1. a - mentor Radojka Kozina i
učenica 5.b Monika Marinović - mentor Irina Đurić.

Tema za likovni izričaj Pomažući drugome pomažem sebi! tehnika kolaž.

Čestitamo!!!!