Hrvatska kulturna baština
Autor: Dijana Marić, 18. 5. 2011.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa
OŠ kneza Branimira,
Donji Muć,
ove godine organizira i provodi
16. likovno-literarni natječaj «Hrvatska kulturna baština»

Pravo sudjelovanja imaju učenici osnovnih škola iz Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Likovni radovi mogu biti rađeni u svim tehnikama.

Motiv za likovno stvaralaštvo je škrinja u hrvatskoj tradicijskoj kulturi (vanjski i unutarnji motivi). Škrinja je uvijek bila zaštićeno mjesto za pohranu vrijednih predmeta: nakita, novca, odjeće ili drugih dragocijenosti. Njena vanjština kao i unutrašnjost odavala je važnost sadržaja u brojnim varijantama oblika, materijala i ukrasa.

Krajem 19. i početkom 20. stoljeća redovito je zastupljena kao dio miraza kojeg je mladenka donosila u novi dom.

Likovno  povjerenstvo donijelo je odluku da je među nagrađenim likovnim radovima i rad naše učenice 6. c razreda Ive Mažić. Mentor - Irina Đurić.

Čestitamo!