Dan otvorenih vrata
Autor: Dijana Marić, 31. 5. 2011.

Povodom svečanog obilježavanja
Dana OS RH i Dana Hrvatske kopnene vojske te 20. obljetnice formiranja OS RH,
u četvrtak,
26. svibnja 2011. godine organiziran  je Dan otvorenih vrata u vojarni "Pukovnik Predrag Matanović"

Učenici su mogli  razgledati Taktičko-tehnički zborovienaoružanja, borbene i neborbene tehnike i opremu postrojbi svih grana Oružanih snaga RH.

Na ovaj način obilježena je dvadeseta godišnjica osnivanja oružanih snaga Republike Hrvatske, a isto tako obilježen je dan Hrvatske kopnene vojske u okviru koje se nalaze postrojbe koje žive i rade u vojarni u Petrinji. Tu živi i radi više od tisuću vojnika, dočasnika i časnika, prvenstveno su to pripadnici brigada Tigrovi i Gromovi.

Osim tradicionalnih zadaća vojska je uključena i u obuku za pomoć civilnom stanovništvu prilikom elementarnih nepogoda. U krug vojarne došli su i naši prvašići.  Mogli su vidjeti sve što ih zanima, a vojnici su imali pune ruke posla objašnjavajući im kako pojedina oružja i naprave funkcioniraju.

Slike: učenici 1.a i 1.b razrednog odjela