Klokan bez granica 2011.
Autor: Dijana Marić, 3. 6. 2011.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 17. ožujka 2011. godine održano je po trinaesti put Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

Rezultati - nagrađeni učenici:

LEPTIRIĆI

1. Tia Sertić

2. Ilan Vezmarović

3. Petra Japundžić

mentor: Jadranka Janković, učiteljica RN

ECOLIER

1. Hana Petrović

2. Tin Sertić

3. Karlo Matijašević

BENJAMIN

1. Ema Bamburać

2. Sara Culjaga

3. Matija Halavanja

4. Andrej Golac

5. Lucija Buinac

6. Lin Petrović

7. Tin Franić

8. Ivona Martinović

mentor: Danijela Medjed - Sertić, učiteljica matematike

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Natjecalo se 6.500.000 učenika u 51 zemlji, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta.

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 287 osnovnih i 69 srednjih škola u svim županijama, a učenici su se natjecali podijeljeni u šest kategorija.