Međunarodna godina šuma – 2011.
Autor: MIŠA MAJKIĆ, 21. 10. 2011.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2011. i izložbe Putujemo svijetom Narodna knjižnica i čitaonica Sisak Dječji odjel organizirala je različita događanja pod nazivom ŠAPAT ŠUME. Učenici 2. a razreda Marko Vujnović, Gabrijel Cvanciger, Ivan Šarar i 2. b razreda Rene Rimaj i  David Kihalić pod vodstvom učiteljice mentorice Radojke Kozina  sudjelovali su na „Maloj šumskoj olimpijadi“

Šume su stvarna pluća naše planete, jer lišće upija ugljični dioksid, a otpušta kisik.

Šume u Hrvatskoj su 95% prirodnog podrijetla tj. nastale su prirodnom obnovom. Šumarska tradicija održivog gospodarenja ovim prirodnim bogatstvom u Hrvatskoj traje više od 250 godina. Već 1765. godine bile su osnovane prve šumarije i usvojene zakonske uredbe o šumskome redu kao temelj organiziranog održivog gospodarenja šumama.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige 2011. i izložbe Putujemo svijetom Narodna knjižnica i čitaonica Sisak Dječji odjel organizirala je različita događanja pod nazivom ŠAPAT ŠUME. Učenici 2. a razreda Marko Vujnović, Gabrijel Cvanciger, Ivan Šarar i 2. b razreda Rene Rimaj i  David Kihalić   pod vodstvom učiteljice mentorice Radojke Kozina  sudjelovali su na „Maloj šumskoj olimpijadi“ uz natjecanje školskih ekipa u nekoliko šaljivih šumskih disciplina brzine i spretnosti. Uz glasno navijanje roditelja i djece  ovi učenici su sve discipline odradili više nego uspješno. Za nagradu su dobili prekrasne knjige ČAROLIJA ŠUME …u igri s prirodom autora Vesne Radek i Gorana Sušića.

Pripremila učiteljica mentorica Radojka Kozina