Paljenje lampica na božićnom drvcu
Autor: MIŠA MAJKIĆ, 6. 12. 2011.

Na paljenu su sudjelovali učenici članovi pjevačkog zbora, dramske skupine, mladi recitatori i mladi literati sa svojim literarnim radovima.

U predbožićnoj atmosferi učenici nižih razreda uživali su u odbrojavanju i paljenju lampica na božićnom drvcu.
Pjevali su pjesme posvećene svetom Nikoli uz pjevački zbor, pratili zanimljive recitacije mladih recitatora i pažljivo slušali literarne sastavke članova literarne skupine.
Naše učenike sveti Nikola je obradovao paketićima slatkiša.

Sveti je Nikola bio biskup. Živio je u gradu Miri prije mnogo godina. Volio je Boga i ljude. Osobito je volio siromašne ljude i djecu.
Pomažući im, učinio je puno dobrih djela. Zato je postao svet. Sada je sveti Nikola kod Boga na nebu.

Sveti je Nikola zaštitnik djece i putnika.
Blagdan svetoga Nikole priprema nas za Božić.

Pripremile učiteljice:
Irena Coklin i Snježana Tušar