DIC - PRNJAVOR ČUNTIĆKI
Autor: Darjan Vlahov, 15. 10. 2008.

U utorak, 7. 10. 2008. smo imali izvanučioničku nastavu u Dječjem istraživačkom centru Prnjavoru Čuntićkom.

Skupili smo se pred našom školom u 8.30 i nestrpljivo isčekivali autobus. Napokon je došao. Ušli smo i sjeli kako smo htjeli i krenuli prema Prnjavoru Čuntićkom u DIC.

Stigli smo.  Prvo smo se upoznali sa voditeljem DIC-a prif. Berislavom Ličinom i studenticama koje su se s nama družile cijeli dan.

Oni su  nas je naučili izviđački pozdrav. Djevojčice su bile PČELICE. Kada je voditelj rekao let mi smo odgovarale let,let. Dječaci su odgovarali samo sa let, a svi zajedno smo odgovarali let, let, let. Čak smo se i igrali izviđača, slagali smo šatore, ponavljali strane svijeta. Sve smo znali.

Čekalo nas je i iznenađenje. Svi smo dobili karte s topografskim znakovima za traženje blaga koje je bilo pokraj Čuntićke tvrđave. To blago je bio sok  Fanta. Prije nego što smo je mogli dobiti morali smo odgovarati tajanstvenom, nevidljivom zmaju na pitanja o orijentaciji u prostoru, što smo mi naravno sve znali, tek smo onda mogli uzeti i popiti  svoju Fantu.

Hodajući i tražeći blago, jako smo postali gladni. Naložili smo logorsku vatru , pekli kobasice i dobro se najeli. Poslije smo pekli i jeli kestenje.

Tako siti  odvezli smo se  prema Gornjoj Bačugi, gdje su nas dočekali  Enina  baka i djed. Tu smo se tek najeli kolača i  naigrali se.Valjali smo se niz brdo, igrali se loptom, brali jabuke, trčali… Učiteljica nam je pokazala kako su nekada ljudi pravili kuće od drveta, služili se zemljenim posuđem, tkali i šivali  platno, čime su obrađivali zemlju…

Došlo je vrijeme da krenemo, što nam baš i nije odgovaralo jer smo se htjeli još igrati.

Pred školu  smo došli oko 16 sati.

ANAMARIJA ODRIBOŽIĆ, 3 A

Dječiji istraživački centar - Prnjavor - Čuntićki