Ekoprojekt "Kako pomoći pticama zimi"
Autor: Dijana Marić, 14. 1. 2013.

Ekološko - cvjećarska skupina učenika 1.b odjela
u svom programu rada ima zacrtano nekoliko malih EKOPROJEKATA.
Jedan od njih je
"KAKO POMOĆI PTICAMA ZIMI".

Svi učenici su već sa svojim roditeljima u školi (11.mj 2012.) napravili hranilice za ptice, a mali ekolozi su (11.12.2012.) pripremili hranu za njih.

U realizaciji tog projekta zdušno im je pomogao tata Une Vasilik. Tata Željko se amaterski bavi proučavanjem naših ptica, posebno stanarica.

Uz kratko uvodno predavanje učenici su upoznati kako se prave grude masti pomiješane s ptičjom hranom. SVE OSTALO VAM GOVORE SLIKE.

Gotove grude su ponijeli kući, upozoreni kako ih objesiti na visoke grane (uz pomoć odraslih) koje će biti sigurne od mačaka.
Uz sve zimske radosti koje željno očekujemo veseli nas što će se naše ptice stanarice u hladne zimske dane okupljati oko naših hranilica i hrane koju smo za njih pripremili.

učiteljica Jadranka Janković