Izvanučionička nastava
Autor: Dijana Marić, 14. 2. 2013.

Izvanučionička nastava
Dodatne nastave hrvatskoga i engleskoga jezika, povijesti
te Literarne skupine.

Loš dan za odličnu predstavu!

6. veljače 2013. u ranu zoru (pola 8 ujutro), praćeni oblacima, dočekani kišom i snijegom, 45 učenika osmih, šestih i jedna učenica sedmog razreda u pratnji učiteljica Ive Černelić i Irene Balen – Gorišek, uputili su se do Zagreba kako bi odradili planiranu izvanučioničku nastavu.

Posjetili su Hrvatsku akademiju znanosti  i umjetnosti gdje im je dr.sc. Indira Šamec - Flaschar u kratkom izlaganju predstavila instituciju te dva spomenika u predvorju – Bašćansku ploču i Škrinju sv. Šimuna.

Nakon Akademije, uputili su se prema Zagrebačkom kazalištu mladih na predstavu Anice Tomić „Ovo bi mogla biti moja ulica“.

Predstava je nastala kao reakcija na smrt Luke Ritza i progovara o problemu nasilja među mladima. Jaka glumačka postava (između ostalih Jadranka Đokić, Damir Šaban, Suzana Nikolić, Goran Bogdan, Vedran Živolić...), odlična scenografija i glazba, te predstava u cjelini ostavili su izrazito jak dojam na sve učenike, ali i na učiteljice.

Meteorološki loš dan za vrhunsku predstavu koju iskreno preporučaju svima.

Irena Balen - Gorišek, prof.