Dani hrvatskog jezika - natjecanje
Autor: Dijana Marić, 1. 3. 2013.

Svake godine u mjesecu ožujku obilježavamo
Dane hrvatskog jezika kao podsjetnik na objavu
Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika 1967. godine.

Ovim putem
pozivamo sve učenike, roditelje i učitelje
da pogledaju što smo pripremili
.

U našoj školi već drugu godinu zaredom obilježavamo Dane na malo drugačiji način - natjecanjima u govorenju i kazivanju poezije.
Ove godine, kao i prošle, učenici 5. i .6. razreda pokazati svoje znanje u kazivanju pjesama hrvatskih pjesnika, dok će učenici 7. i 8. razreda pokazati svoje znanje u oblikovanju Microsoft PowerPoint prezentacija i što boljem izlaganju pomoću njih.

Istraživat će životopise hrvatskih i svjetskih pisaca. Cilj ovih natjecanja je ukazati na važnost artikulirane i pravilne komunikacije, te navikavati učenike na javne nastupe.

Natjecanje će se održati u našoj školi 20.3. za 5. i 6. razrede, te 21.3. za 7. i 8. razrede. Oba dana program počinje u 18.15, a ovim putem pozivamo sve učenike, roditelje i učitelje da pogledaju što smo pripremili.

Irena Balen - Gorišek, prof.