Surfajmo sigurno!
Autor: Dijana Marić, 11. 3. 2013.

U četvrtak 7. ožujka 2013.
u našoj školi udruga za djecu i mlade  "Novi svijet"  održala je interaktivnu radionicu "Surfajmo sigurno!".
Radionica je namijenjena učenicima  petih razreda

Surfajmo sigurno!

Programski smjer Surfajmo sigurno! bavi se problematikom sigurnog korištenja interneta i društvenih mreža. Projekt je namijenjen uzrastu djece 5. razreda osnovnih škola, tako da su projektne aktivnosti i metode definirane u odnosu na navedenu ciljanu skupinu.

Prije svega, projekt obuhvaća interaktivne edukativne radionice u trajanju jednog školskog blok sata (90 min.). Putem ovih radionica koje se provode direktno u osnovnim školama na području Sisačko – moslavačke županije, učenici na zanimljiv i njima prihvatljiv način usvajaju specifična znanja i vještine koje im olakšavaju svakodnevno korištenje interneta i društvenih mreža te značajno doprinose povećanju razine sigurnosti u odnosu na opasnosti i zamke kojima su pri tome izloženi.

Važna sastavnica projekta je edukativna brošura pod nazivom Glibin cyber vodič u kojoj autorica Sanja Glibo na originalan način upućuje mlade čitatelje u male tajne sigurnog korištenja interneta i društvenih mreža.

Projekt Surfajmo sigurno! zaokružuju prikladne promotivne i medijske aktivnosti.