Uskrsni koncert
Autor: Dijana Marić, 20. 3. 2013.

Veselo, nasmijano i radosno svojim recitacijama, pjesmom i igrokazom
učenici naše škole
uveličali su ovu svečanost i
podsjetili nas na to
što je Uskrs za sve nas.

Uskrs je vrijeme koje nas podsjeća na borbu u kojoj su oni koji vjeruju uvijek pobjednici. Borba protiv grijeha i borba protiv smrti završava našom pobjedom upravo zbog onoga što je Isus učinio za nas na križu. Za nas je pobijedio smrt i omogućio nam svojom žrtvom vječnost i oproštenje naših grijeha. Stoga upravo na dan Uskrsa slavimo njegovu žrtvu te radosnu činjenicu da smo s  Bogom vječni, da smo s Bogom besmrtni.

Zaista, radostan je taj dan i s radošću ćemo ga i proslaviti. Učenice Ema, Una i Dora uveličale su ovaj dan sa recitacijama, zbor s pjesmama Da te samo dotaknem, Aleluja, Ostani s nama, Želi klicati,  te igrokaz učenika vjeronauka pod imenom Pobjeda nad smrću i grijehom. Nakon toga uslijedilo je još recitacija učenika 4.a razreda: Anje, Magde i Tene, učenika 3.b razreda: Petre, Nole, Barbare i Andreja. Učenici produženog boravka su nam priredili Lepa moja pisana nedelja, uskršnji običaji međimurskog kraja.

Hvala svima što su zajedno s nama uveličali ovaj dan i nadamo se da smo vam riječima, pjesmama i plesom nagovijestili radost Uskrsa te da sada svi zajedno, sa svojim obiteljima, prijateljima možemo, svatko na svoj način, no s radošću i ljubavlju u srcu, proslaviti Isusovu žrtvu kojom nam je dan neprocjenjiv dar - vječni život.

Elia Bratić, učiteljica glazbene kulture;  Zoran Vračan, vjeroučitelj