Počinju e-upisi u srednju školu - 15. travnja 2013.
Autor: Dijana Marić, 14. 4. 2013.

U  Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak,
15. travnja s početkom u 10 sati, održat će se konferencija za novinare na kojoj će ministar dr. sc. Željko Jovanović pustiti u rad mrežnu stranicu www.upisi.hr,
što će označiti službeni početak
e-upisa.

U prvoj fazi rada Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ), učenici će moći provjeriti svoj elektronički identitet, osobne podatke i ocjene.

Uz ministra, projekt koji će upise učiniti jednostavnijim, transparentnijim i učinkovitijim, predstavit će prof. dr. sc. Vedran Mornar, voditelj Projekta e-upisa, Zvonimir Stanić, ravnatelj CARNeta te pomoćnica ministra Ankica Nježić.

Na konferenciji za novinare bit će predstavljena i brošura "Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2013./2014." u kojoj se nalaze sve informacije potrebne učenicima i njihovim roditeljima.

Izvor: www.mzos.hr