Uživali smo na mjuziklu "Crna kuća"
Autor: Dijana Marić, 29. 4. 2013.

Kazališna senzacija za koju se traži karta više, hit koji je spojio hrvatsku tradiciju i povijest
sa žestokim suvremenim ritmovima,
spektakl Crna kuća - mjuzikl u boji autora Ladislava Prežigala i Darka Hajseka
.

Dana 24. travnja 2013. učenici 5., 6., 7. i 8. razreda posjetili su grad Zagreb u kojem su uživali u ljepotama prekrasnog Botaničkog vrta te potom i u glazbi, plesu i glumi ansambla popularnog i rasprodanog mjuzikla "Crna kuća".

U novoj izvedbi najpoznatijeg mjuzikla u boji izbio je  sukob između Griča i Kaptola a franjevci, opatice, gričanke i vještice zavladali su metropolom i oživjeli čarobnu priču iz 16. stoljeća. Bogata kostimografija u kombinaciji sa profesionalnim plesom i glumom na najvišem nivou bez sumnje je  ostavila bez daha sve one koji do sada nisu uspjeli pogledati ovu urnebesno zabavnu komediju.

Učenici i učitelji koji su ih vodili (Zorica Jurčević, Elia Bratić, Alma Velagić Črnko, Danijela Medjed Serić) oduševljeni su mjuziklom te se vesele budućim izletima koji spajaju prirodu i umjetnost.

Zorica Jurčević, prof. HJ