Bolnica bezbolnice - darujmo knjigu!
Autor: Dijana Marić, 24. 5. 2013.

U sklopu Tjedna Crvenog križa i naša školska knjižnica uključila se u projekt „Bolnica Bezbolnica“-akcija „Darujte knjigu“.

Knjige su donosili naši učenici sa porukama dobrih želja prijateljima koji su na liječenju u Klaićevoj bolnici u Zagrebu.

Učenici su se uključivali u darivanje ovim redom :

5.a-59 knjiga

4.b-38 knjiga

5.b-35 knjiga

3.b-33 knjige

1.c-30 knjiga

4.a-19 knjiga

1.a-18 knjiga i 12 časopisa Prvi izbor ( godišnja pretplata )

2.a-17 knjiga

1.b-15 knjiga

2.b-15 knjiga

3.a- 7 knjiga

8.b-2 knjige

6.b-1 knjiga ( strip )

Zahvaljujemo se svima koji su svojim sudjelovanjem prikupili 293 knjige, a posebno 5.a razredu, te pojedincima koji su osobno poklonili knjige, a to su : Mia Štimac 2.a koja je poklonila 10 novih slikovnica velikog formata i tvrdog uveza, te Niki Šimić iz 4.a- donijela je 10 lektira od 5.-8.razreda. Također bih zahvalila učenicima iz 5.a : Sedinu Podiću, Lauri Šlibar i Taniji Hafizović koji su pojedinačno donijeli još od 4-5 knjiga za dar, te iz 4.a Dora Tomić i Anja Svjetličić.

Prvi su se akciji odazvali učenici 2.a razreda i donijeli nove slikovnice velikog formata i tvrdog uveza, a uz to i 2 nove lektire za 8.razred sa prigodnim željama.

Hvala svima na upućenim željama koje ste napisali, jer su to biseri vaših srca sa puno ljubavi prema nepoznatim prijateljima kojima ćete uljepšati boravak u Klaićevoj bolnici.

...Knjiga je vrijednija od svih spomenika

ukrašenih slikama, reljefom i duborezom,

jer ona sama gradi spomenike u srcu

onoga koji čita ... ( egipatski zapisi )