Posjet našoj prijateljici Dori
Autor: Dijana Marić, 10. 6. 2013.

...U moj razred ide učenica kojoj je ime Dora.
Dora iza svoje kuće ima prekrasan,
veliki vrt....

Barbara Milošević, 3.b

Jednoga dana naša učiteljica Snježana Tušar rekla je da ćemo ići u posjet Dori i njezinom vrtu. Svi smo bili sretni i oduševljeni jer smo znali da će biti lijepo.

Taj dan na svu sreću sjalo je sunce i bilo je lijepo i toplo vrijeme. Dorin vrt se nalazi u blizini škole, pa smo se mogli prošetati do njega. Kada smo stigli ušli smo u Dorino dvorište i prošli pokraj njezine lijepe kuće.

Iza kuće nas je dočekao prekrasni, veliki vrt, prepun lijepih boja. Hodali smo po stazici koja je bila posuta bijelim i sivim kamenčićima koji su vrtu davali još ljepši izgled.

Zatim smo ugledali drvo na kojem je bila kućica za ptice koju su Dora i njezin brat Pavo marljivo obojali raznim, žarkim bojama, pa se lijepo isticala među zelenim lišćem na granama drveta.

Šetali smo dalje, a oko nas se prostiralo lijepo šareno cvijeće koje je raslo na tlu, u grmovima i pokraj živice. Zatim smo ugledali prekrasan prizor, malo jezerce kojemu na površini plutaju veliki i mali zeleni lopoči. Jezerce je okolo bilo ukrašeno velikim i malim kamenjem, a čuo se i poneki kreket žaba.

Učiteljica nam je dopustila da se malo igramo. Tako su se jedni igrali na velikom zelenom travnjaku, drugi su se ljuljali u mreži, a neki su čučali kraj jezerca i strpljivo čekali da neka žaba proviri na površinu vode.

Svi smo se zabavili i bilo nam  je jako lijepo, a  kako i ne bi jer je Dorina obitelj 2010. godine dobila prvu nagradu Viktorija za najljepšu okućnicu.

Za taj divni vrt zaslužna je cijela obitelj Čobanov, koja ulaže puno truda i ljubavi da bi vrt bio što ljepši. Nadam se da ćemo opet posjetiti Dorin vrt, taj mali raj na zemlji.

Barbara Milošević, 3.b