Izlet u Varaždin i Trakošćan
Autor: Dijana Marić, 12. 6. 2013.

5. lipnja 2013. godine učenici petih razreda posjetili su prekrasan barokni grad Varaždin, te dvorac Trakošćan.

Cijelim je  putovanjem atmosfera bila odlična, vesela, a učenici su svojom znatiželjom i željom za znanjem iznenadili i službenog vodiča grada Varaždina koja je komentirala:  "Nikada nisam doživjela ovoliko pitanja i učeničke znatiželje".

Nakon razgleda grada, oduševljenje se nastavilo i u Muzeju kukaca gdje smo vidjeli stotine vrsta kukaca koje su učenici s pažnjom i zanimanjem promatrali, a potom smo naš izlet završili posjetom jednom od najljepših dvoraca u Hrvatskoj - u dvorcu Trakošćanu.

Tamo smo vidjeli kako su nekada živjeli plemići i prolazeći njihovim sobama, svi su učenici mogli zamisliti kako je izgledao život na dvorcu.

Učenike je svakako najviše oduševila soba s oružjem, a zatim je još veće oduševljenje izazvalo slobodno vrijeme učenika koje su iskoristili igrajuće se na livadi, družeći se te razgledavajući mnogobrojne štandove.

Voditelji Alma Velagić - Črnko, Danijela Sertić Medjed i Zorica Jurčević pohvalile su ponašanje učenika te se vesel novim izletima.