Obavijest - HITNO!!!
Autor: Dijana Marić, 5. 7. 2013.

Produljen rok
za dostavu liječničkih potvrda o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija
za upis u 1. razred srednje škole.

- za upis u pojedina zanimanja do subote 6. srpnja u 12 sati.

4. srpnja 2013.

Izvješćujemo javnost da je ministar znanosti, obrazovanja i sporta dr. sc. Željko Jovanović donio odluku o produljenju roka za dostavu liječničkih potvrda o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija za upis u pojedina zanimanja do subote 6. srpnja u 12 sati.

Naime, praćenjem stanja u sustavu utvrđeno je više od 1.500 kandidata koji se trenutačno nalaze u sklopu upisne kvote i koji su svojim dosadašnjim uspjehom u osnovnoškolskom obrazovanju zadovoljili sve preduvjete, osim što im zbog propusta dionika sustava nije evidentirano da su dostavili liječničku potvrdu o nepostojanju kontraindikacija za upis u željena zanimanja.

Kako je riječ o velikom broju učenika i učenica koji se, ne svojom krivnjom, ne bi upisali u ljetnome upisnom roku, što bi ih dovelo u nepovoljan položaj u odnosu na druge kandidate, ministar je rok za dostavu liječničke potvrde o nepostojanju kontraindikacija za odabrano zanimanje produljio do subote u 12 sati.

Navedenu potvrdu, neovisno o njezinu datumu izdavanja, učenici trebaju dostaviti CARNetovoj podršci obrazovnom sustavu na adresu e-pošte: helpdesk@skole.hr.

Zbog tog razloga konačna ljestvica poretka bit će umjesto sutra objavljena u ponedjeljak, 8. srpnja, u 12 sati.